Něco o klubu

bruslař

Přípravka

Žactvo

Dorost

Dospělí

Galerie

Nejlepší 2008/2009

Přihláška do klubu


Ski klub Olfin Car - Vella Trutnov

vznikl v květnu 1995. Je zaměřen výhradně na lyžařské běžecké disciplíny, doplňkově na MTB. Sídlem klubu je Základní škola Komenského v Trutnově, se kterou klub úzce spolupracuje.
Klub v současné době sdružuje cca 150 členů, z nichž převážná většina je v mládežnických kategoriích. Nejmladší žáci jsou náborově zařazeni do přípravky. Zde se učí základnímu kontaktu s lyžemi. Pro žáky 2.stupně ZŠ Komenského jsou zřízeny sportovní třídy. Nejúspěšnější absolventi sportovních tříd jsou pak zařazeni do vrcholového střediska, které je přímo řízeno Svazem lyžařů ČR. Vedle vrcholového střediska jsou dospělí sportovci zařazeni do výkonnostní skupiny na regionální úrovni. Poslední skupinu tvoří trenéři, rozhodčí a funkcionáři.
Náš klub se v běžeckém lyžařském sportu řadí mezi největší a nejúspěšnější kluby v České republice. Medailová umístění z republikových závodů jsou toho dokladem.
Zatím nejvýraznější úspěchy v našem klubu dosáhli:
- v sezóně 1997/1998 Ondřej Bíman získal titul Mistra světa v juniorském štafetovém závodě ve švýcarském Svatém Mořici
- v sezóně 2003/2004 Eva Nývltová obsadila 2. místo ve štafetě na juniorském mistrovství světa v norském Strynu
- v sezóně 2004/2005 zaznamenali sportovci historické úspěchy. Na juniorském mistrovství světa ve finském Rovaniemi získaly bronzové medaile Eva Nývltová a Martina Chrástková ve štafetě, Ondřej Horyna obsadil 1. místo na EYOF 2005 Monthey (Švýcarsko) v individuálním závodě i ve štafetě
- v roce 2006 navázali naši závodníci na předchozí úspěchy např. Eva Nývltová, odchovankyně našeho oddílu, se zúčastnila OH 2006 (Torino) a na MSJ 2006 získala cenné kovy. Ondřej Horyna získal bronzovou medaili ve štafetě na MSJ ve slovinském Slovinj
- v sezóně 2008/2009 byl zaznamenán obrovský úspěch v soutěži Superpoháru družstev (soutěž všech kategorií), kde jsme obsadili bronzovou příčku.

O kvalitě trenérské práce hovoří i pravidelné každoroční zařazení našich členů do reprezentačních družstev ČR.

Za úspěchy klubu je nutno vidět spoustu práce, kterou odvádějí trenéři i technický personál, v mnoha případech v jedné osobě. Klub vychovává sportovce ve všech kategoriích od těch nejmenších přes žákovské a dorostenecké až po juniory a připravuje dobré podmínky pro trénink a závodění i dospělým. Široká dětská základna vytváří dobré předpoklady pro zachování pozic v republikových žebříčcích.
Prvořadým cílem klubu je však poskytnout dětem a mladým lidem smysluplnou činnost pro mimoškolní dobu, která navíc posiluje vědomí, že žádný úspěch není možno očekávat bez vlastního přičinění.