Skier.jpg (5716 bytes)

Mladší žactvo
do 10-ti let věku

klasika3.jpg

Vedoucí a trenéři:
Oskar Šretr, Petr Murčo, Martina Švarcová, Jitka Daňková

Děti nově příchozí nebo z přípravky se zdokonalují v klasickém způsobu běhu na lyžích a učí se základním prvkům volné techniky (bruslení). Tréninky jsou každé pondělí, středu a pátek na Paradráze od 15-ti hodin. Pro děti jsou pořádána zimní i letní soustředění doplněná cyklistikou a jinými sportovními disciplínami.
V podzimních měsících absolvují přespolní běžecké závody a v zimních měsících se pak účastní řady závodů včetně mezižupních, kde si mohou "vyjet" třetí nebo druhou výkonnostní třídu žactva.


Skier.jpg (5716 bytes)

Starší žactvo
12 - 14 let věku

klasika2.jpg (22406 bytes)

Vedoucí a trenéři:
Oskar Šretr, Petr Murčo, Martina Švarcová, Jitka Daňková

Děti již "pilují" technickou stránku obou způsobů běhu na lyžích a tréninky jsou stále více zaměřovány i na získání potřebné fyzické kondice. Cílem tréninkového procesu je získat dostatečnou a kvalitní základnu pro účast na Mistrovství České republiky žactva. Tréninky jsou každé pondělí, středu a pátek na Paradráze od 15-ti hodin. Pro děti jsou pořádána zimní i letní soustředění doplněná cyklistikou a jinými sportovními disciplínami. V podzimních měsících absolvují přespolní běžecké závody a v zimních měsících se pak účastní  řady závodů, včetně Mistrovství České republiky, kde si mohou "vyjet" třetí, druhou nebo dokonce první výkonnostní třídu žactva. Děti závodí v jedné nebo dvou věkových kategoriích podle kvalifikace závodu.